Kiralama İçin Araç Seçimi

Araç kiralama; kiralamayı yapan firmanın filo koşullarına bağlı olarak birçok farklı sınıf araç içerisinden yapılabilir. Araç kiralamada dikkat edilecek hususlar başlığının ilk sırasında, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayan aracı seçmeniz gelecektir. Kullanmaya alışkın olduğunuz aracın özelliklerine en yakın aracı tercih etmeniz, zorluk çekmemeniz bakımından faydalı olacaktır.

Firmalardan araç kiralarken birtakım önemli özellikleri göz önünde bulundurarak doğru araç seçimi yapılmalıdır. Ailecek kullanılacağı durumlarda kalabalık kapasiteye sahip araçlar kiralanması gerekirken tek başınıza kullanacaksanız küçük boyutlu araçlar tercih edilmelidir. Bu sayede araç fiyatlarında tasarruf sağlanabileceği gibi yakıt tasarrufu da sağlayabilirsiniz.

Mümkün olan en düşük hacimli motorları tercih edin. Eğer özel amaçlarla kiralama yapmıyorsanız, yani aşırı güce ihtiyacınız yoksa kiralama maliyetlerini optimize edebileceğiniz araçları seçin. Hem doğayı, hem de cebinizi bu şekilde koruyabilirsiniz

Araç kiralarken aracın kilometresi mutlaka kontrol edilmelidir. Kiralama yapılan firma yasal firma olmalıdır. Araçların güvenlik donanımları markası ve modeli kadar önemlidir. Kaza durumlarında can sağlığınızı koruyacak olan bu donanımlar eksiksiz olmalı ve düzgün çalışmalıdır. ABS, hava yastığı, emniyet kemeri ilk olarak kontrol edilmesi gereken ekipmanlar arasındadır Aracı teslim alırken araçta hasar ve kaza var mı diye kontrol edilmeli bu kontrol sonrası teslim edilirken herhangi bir uyumsuzluk olmamasına özen göstermelisiniz.